Mysticskateshop.cz - Volcom eshop  Mystic Skates  Český skateboardový pohár  Mystic SK8 Cup  Mystic skate park Štvanice  Mystic Constructions  Mystic na facebooku 

Další fotka Předchozí fotka
 
banner
Volcom Peanut Butter & Rail Jam tour 2014, Stalin SK8  Plaza – Olympijský park Letná, sobota 15. února 2014

Volcom Peanut Butter & Rail Jam tour 2014, Stalin SK8 Plaza – Olympijský park Letná, sobota 15. února 2014

Volcom Peanut Butter and Rail Jam (PBRJ) amatérský snowboardový závod se jel v sobotu 15. Února na Stalinu, legendárním skateboardovém spotu, který se stal součástí Olympijského parku Letná.


Volcom Peanut Butter and Rail Jam (PBRJ) amatérský snowboardový závod se jel v sobotu 15. Února na Stalinu, legendárním skateboardovém spotu, který se stal součástí Olympijského parku Letná.

Před zraky mnoha stovek diváků a s kulisou Prahy se pak za střídavého počasí jel snowboardový závod v perfektně připraveném snowparku na dvou lajnách jibových překážek, na kterých bylo možné nalézt kinked bednu, kinked rail, speed rail a velkou kinked rouru.

Do závodu se přihlásilo 59 jezdců z pěti států (Slovenska Holandska, Německa a České republiky) ve čtyřech kategoriích. Početná byla i dívčí kategorie s počtem 12 holek. Přihlášení závodníci byli dále rozděleni do dvou heatů (skupin). Kluci do 15 let, holky a kluci 16-21 let, samostatnou druhou skupiny obsadili kluci z řad českých profíků a jezdců starších 22 let.

Závod se jel systémem třicetiminutového kvalifikačního jamu a třicetiminutového finále. Kvalifikace první skupiny se rozjela chvíli po druhé hodině a nejvíce v ní zazářil Dan Kašpar, který si i ve finále udržel první příčku. Druhé místo pak ve finále bral Adam Paulíček.
V kategorii holek se nejvíce dařilo Karolíně Horákové. Druhé místo obsadila česká snowboardová representantka Diana Augustinová a na třetím místě skončila ostřílená závodnice Kateřina Reehová.
Z kluků nad 16 let postupovalo do finálového kola deset jezdců. Ve finále se nejvíce radoval za nové prkno a první místo Kryštof Tišer. S druhým místem se musel spokojit Jirka Kupčina z Kolína.
V divácky nejzajímavější kategorii Open (sponzorovaní jezdci a starší 22 let) bylo opravdu na co koukat. Do finále se probojovalo deset jezdců, kteří závodili o prize money 6000 Kč a skvělé ceny od Volcom, Electric a dalších partnerů. Nejlépe jel Daniel Paulíček z Vrchlabí. Vrchlabí se nyní tváří jako líheň opravdových talentů, nejen na Olympiádě v Soči, ale i na tuzemských závodištích, protože bratři Paulíčkové si zde oba vyjeli první místo. Druhý skončil Max Devries z Holandska a na třetím místě skončil známý railový odborník - jiber Tomáš Císař.

Všichni jezdci dostali originální Volcom PBRJ triko, občerstvení z grillu a toasty s burákovým máslem... Hudbu pouštěli Dj Robot a Dj Milosh.

Na závěr závodu přijela a ceny vítězům rozdala členka Volcom snow teamu Šárka Pančochová, reprezentantka ČR na Olympijských hrách v Soči v disciplínách slopestyle a U-rampa, díky Šárko...

Výsledky finále Open (profi kategorie)
1. Daniel Paulíček
2. Max Devries
3. Tomáš Cisař

Výsledky finále kluci 16-21
1. Kryštof Tišer
2. Jirka Kupčina
3. Dominik Veselka

Výsledky finále kluci – 15
1. Daniel Kašpar
2. Adam Paulíček
3. Kuba Holubec

Výsledky finále holky
1. Karolína Horáková
2. Diana Augustinova
3. Kateřina Reehová

FOTOGALERIE ZDEZpět na přehled