Mysticskateshop.cz - Volcom eshop  Mystic Skates  Český skateboardový pohár  Mystic SK8 Cup  Mystic skate park Štvanice  Mystic Constructions  Mystic na facebooku 

Další fotka Předchozí fotka
 
banner
Maxim Habanec potřetí mistrem skateboardingu ve streetu.

Maxim Habanec potřetí mistrem skateboardingu ve streetu.

V sobotu ožil pražský ostrov Štvanice skateboardingem na nejvyšší české úrovni, jelo se totiž Mistrovství České republiky ve skateboardingu. Po chladném a deštivém týdnu přilákal diváky v hojném počtu nejen předpoklad výborného skateboardingu, ale i teplé slunečné počasí babího léta. Tribuny pro 1000 diváků se zaplnili do posledního místa, takže se dala čekat jedinečná atmosféra plná povzbuzování a hlasitého fandění.

Mistrem České republiky ve skateboardingu v disciplíně „street“ se stal již potřetí Maxim Habanec, který potvrdil svou skvělou formu a  během Mistrovství předváděl vrcholový skateboarding. Druhý skončil také výborný Martin Pek. Rozdíl mezi prvním a druhým místem byl pouhých pět bodů, oba jezdci odjeli velmi vyrovnané triky, ale na konci jamu porotu pro první místo přesvědčil Maxim Habanec, protože udělal luxusní 360°kick flip do grindu na hubbě a tím to prostě zazářil. Max jel jistotu sice ne nejobtížnější triky, ale ta čistota, rychlost a styl - nollie frontside bordslide, frontside noseblunt na railu, transfer fs lipslide na construction betoně, 360°kickflip přes pyramidu, bs smithgrind na railu a mnoho dalších triků. Martin Pek skončil druhý, i když měl neuvěřitelnou formu a odjel ve finále dvě nádherné čisté jízdy, ale v závěrečném jamu mu chloupek chyběl.

Druhá soutěžní disciplína je bowl, které se tradičně účastní menší počet jezdců, o to však bývají výkony vyrovnanější. Na závodě MČR se podle očekávání dařilo nejlépe Martinu Juráškovi, který si opět odnesl titul Mistra republiky, obhájil loňské vítězství.

Třetí soutěžní disciplínou byl „best trick“, za který byl označen Switch Fronside Flip 360 přes pyramidu v podání Jiřího Hronka.

Potlesk si rovněž zasloužily dívky, které se přihlásily do závodu a připomněly tak, že skateboarding není jen mužský sport. Titul vybojovala stejně jako v loňském roce Klára Kašparová z Valdeku.

 

Výsledky MČR 2014:

Streetstyle:

1. Maxim Habanec

2. Martin Pek

3. Tomáš Stejskal

 

Bowl

1. Martin Jurášek

2. Ondra Filípek

3. Jan Kesler

 

Holky

1. Klára Kašparová

2. Petra Hrašová

3. Julie Šenkeříková


Best trik

Jirka Hronek

 

Zpět na přehled